Niewielki balkon – pomysły na jego urządzenie!

Niewielki balkon jest niezwykle kłopotliwy na etapie aranżacji, co nie oznacza jednak, że tego rodzaju zadanie jest zwyczajnie skazane na porażkę. Jeżeli odpowiednio się postarać, a i przy tym wykorzystać drzemiące w nas pokłady kreatywności – nawet i wąski balkon może stać się miejscem, w którym będziemy chcieli przebywać. Jeżeli jednak dwoisz się i troisz, a pomysłów na efektywne zagospodarowanie tak niewielkiej przestrzeni zwyczajnie brakuje – podpowiemy, jak możesz odkryć ukryty w niewielkim balkonie potencjał.

Meble.

Na żadnym balkonie nie może wręcz zabraknąć odpowiednich mebli – w naszym przypadku trudno jednak o znalezienie dla tych wszystkich krzeseł, stolików, skrzynek czy puf miejsca. Z tego względu – postaw na meble wielofunkcyjne. Niech kanapa czy pufy będą jednocześnie pełnić funkcję schowka na najważniejsze przedmioty. Jeżeli zaś o stolik chodzi – zdecydowanie wybrać taki, który może być łatwo i szybko składany.

Oświetlenie.

Dobrym pomysłem będzie także instalacja oświetlenia na balkonie – zamiast jednak stawiać na pojedynczą lampę, zdecydujmy się światło punktowe, którego reflektory rozmieścimy w kilku miejscach. Skąd pomysł na taki zabieg? Tego rodzaju oświetlenie sprawi, że – optycznie – przestrzeń naszego balkonu będzie wyglądać na większą, niż jest w rzeczywistości.

Rośliny.

Niewielki balkon skutecznie uniemożliwia Ci hodowanie na nim roślin? – nic bardziej mylnego, również i na tak małej przestrzeni znajdzie się miejsce na swego rodzaju balkonowy ogródek. Na balustradzie możemy zamontować kwietniki, lub zdecydować się na całe okrycie – na przykład – za pomocą bluszczu.