Stara cegła – zamiast wyrzucać, wykorzystaj!

Cegła jest od wieków wykorzystywanym i wręcz – przynajmniej niegdyś – niezastąpionym materiałem budowlanym. Choć przez lata budownictwo uległo sporym zmianom, a cegły kojarzyć mogą się nam przede wszystkim z przeżytkiem będącym swego rodzaju przykładem dawnej architektury, to aktualnie następuje swoisty zwrot trendów – a wiele rzeczy, które niegdyś uznawane były za przeżytek, ponownie wracają do łask. Podobnie jest i cegłą, która jest niezwykle uniwersalnym materiałem umożliwiającym jego dopasowanie do niemal każdego pomieszczenia – a co za tym idzie – diametralną wręcz zmianę ogólnego klimatu i wystroju, jak i nadanie mu całkowicie wyjątkowego charakteru. Jeżeli na Twoim podwórku wala się stos starych cegieł, lub zwyczajnie tego rodzaju materiał przypadł Ci do gustu – podpowiemy, w jaki sposób możesz go wykorzystać!

Do ogrodu.

Stara cegła doskonale sprawdzi się w ogrodzie, gdzie za jej pomocą stworzyć możemy wyjątkowe wręcz alejki. A przy tym – stanowi o wiele ciekawszą i ładniejszą alternatywę dla zwykłej kostki brukowej. Cegłę możemy wykorzystać również celem wykonania niewielkich murków oddzielających znajdującą się w naszym ogrodzie zieleń, czy nawet własnoręcznie wykonać grill!

Parapety.

Zamiast tradycyjnych parapetów z betonu czy drewna – warto dać szansę cegłom, dzięki którym wprowadzimy do naszego pomieszczenia zupełnie nowy i niepowtarzalny klimat, a przy tym – z całą pewnością wzbudzimy zachwyt odwiedzających nas gości.

Kuchnia.

Kuchnia jest miejscem, w którym dzieje się wiele – to właśnie tam przyrządzamy ulubione potrawy. Jak to jednak z gotowaniem bywa – nietrudno o wypadek przy pracy i zabrudzenie ścian, które okazać się mogą niemożliwe do wyczyszczenia. W przypadku cegieł – problem ten znika niemal całkowicie, gdyż jest to materiał niezwykle odporny a przy tym prosty w utrzymaniu i pielęgnacji.