Najpopularniejsze style wnętrzarskie

Ze stylami wnętrzarskimi jest jak z moda – trendy zmieniają się nieustannie, pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze odmiany, a wiele osób usilnie stara się za nimi podążać. Pewne trendy pozostają jednak niezmienne – zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz. A jeszcze inne przeżywają swoisty renesans i powracają do łask po latach. To jaki styl najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego mieszkania wie architekt. Osoby posiadające uprawnienia budowlane mają ogromne doświadczenie w tej kwestii, dlatego warto skorzystać z ich wiedzy i usług doradczych. Nie ma również co ukrywać, że czasami ciężko jest w tym wszystkim zwyczajnie się połapać – jeżeli planujesz remont mieszkania, lub chcesz wnieść pewien powiew świeżości, ale nie do końca orientujesz się, o co w tym wszystkim chodzi – przedstawimy najpopularniejsze style wnętrzarskie wraz z ich opisem!

Styl skandynawski.

Lata mijają, trendy się zmieniają – a na szczycie popularności niemal nieustannie znaleźć możemy styl skandynawski. Co sprawia, że wiele osób dosłownie się w nim zakochuje? Przede wszystkim to, że jest stosunkowo prosty, a to właśnie w tej prostocie tkwi sekret. W stylu skandynawskim królują jasne, zimne barwy, naturalne materiały – a więc drewno – i brak przerostu formy nad treścią. Podstawowym kolorem stylu skandynawskiego jest biel.

Styl nowoczesny.

Styl skandynawski z nowoczesnym mają wiele wspólnego, mowa tu więc o ogólnej prostocie. Wnętrza i znajdujące się w nich meble są dosyć oszczędne pod względem dekoracyjnym, zaś bardziej cała uwaga skupia się na ogólnej funkcjonalności. Styl nowoczesny swoje narodziny miał jeszcze na początku XX wieku, gdzie stanowił swego rodzaju przeciwwagę dla panujących wówczas trendów wnętrzarskich, które przepełnione były istnym przepychem. W stylu nowoczesnym królują stonowane kolory, wszechstronność oraz funkcjonalność.