Wybór odpowiednich mebli ogrodowych – o czym pamiętać?

Ogród to nie tylko miejsce, w którym uprawiamy kwiaty i rośliny – dosyć często jest to również centrum wielu spotkań towarzyskich, w szczególności w okresie wiosennym i letnim. Z tego względu nie może w nim zabraknąć mebli ogrodowych. O czym więc należy pamiętać, wybierając odpowiednie meble ogrodowe?

Trwałość.

Jeżeli meble nie będą przechowywane w zadaszonym miejscu, to naturalnie narażone zostaną na działanie czynników atmosferycznych, a więc promieni słonecznych, wiatru czy deszczu. Szczególnie narażone są meble wykonane z drewna czy słabej jakości tworzyw sztucznych. W przypadku tych pierwszych – problem powinien zostać rozwiązany poprzez użycie specjalnych impregnatów zabezpieczających powierzchnie. Najtrwalsze meble to takie, które zostały wykonane ze stali, aluminium lub plastiki.

Funkcjonalność.

Praktycznie żaden materiał nie jest całkowicie odporny na działanie wspomnianych wyżej czynników, dlatego jeżeli chcemy, by meble służyły nam jak najdłużej, powinniśmy przechowywać je miejscu zadaszonym. Z tego też względu wybierając meble, należy zwrócić uwagę na ich całkowitą wagę i to, czy mogą zostać złożone, co znacznie ułatwiłoby ich przechowywanie.

Wygląd.

Nie bez powodu kwestie estetyczne znalazły się na ostatnim miejscu. Meble ogrodowe potrafią przynieść powiew świeżości do naszego ogrodu i wprowadzić niepowtarzalny klimat. W tym jednak przypadku – wszystko jest zależne tylko i wyłącznie od naszego gustu. Należy jednak uwzględnić także panujący w ogrodzie w styl, co pozwoli nam zachować ogólną harmonię i estetykę.