Wąska sypialnia – jak można ją urządzić?

Urządzanie wnętrz potrafi być doprawdy ciekawą, a nawet relaksacyjną przygodą, choć niewiele trzeba, by stała się istnym koszmarem. Jeżeli do naszej dyspozycji pozostaje spora przestrzeń, to analogicznie – mamy większe pole do popisu, jak i dania upustu swojej wyobraźni. Problem pojawia się w momencie, gdy dane pomieszczenie nie zachwyca pod względem metrażu i okazuje się, że dosłownie na wszystko brakuje miejsca.

Zamiast na zakupy – wszystko rozplanuj.

Aranżacja każdego pomieszczenia rozpoczyna się od dokładnego planu. Nie ma jednak co ukrywać, że wiele osób daje się ponieść chwilowym emocjom – kupiony na wyprzedaży mebel okazuje się być wspaniały pod względem wyglądu, ale z funkcjonalnością jest już znacznie gorzej. W pierwszej kolejności powinniśmy więc wykonać dokładne pomiary całego pomieszczenia, a następnie rozplanować jego zagospodarowanie. Jeżeli brakuje nam umiejętności artystycznych – warto skorzystać ze specjalistycznych aplikacji lub programów, które posiadają możliwość mapowania pomieszczenia, a następnie umieszczania w nich określonych mebli i innych elementów wystroju.

Meble wielofunkcyjne.

W wąskiej sypialni doskonale sprawdzą się meble wielofunkcyjne. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy nie tylko tak cenną przestrzeń, lecz także spory komfort. Takie meble cieszyły się sporą popularnością zwłaszcza w czasach PRL – jako przykład możemy podać składany tapczan, który mógł także pełnić funkcję swego rodzaju szafki.

Kolory.

Nie możemy także zapomnieć o kolorach – w wąskim pomieszczeniu powinniśmy przede wszystkim postawić na barwy jasne.