Salon w stylu industrialnym

Styl industrialny jest bardzo popularną aranżacją wybieraną w nowoczesnych pomieszczeniach. Klasyczne połączenia barw, proste kształty i wzory w połączeniu z wyrazistością dodatków to jego kwintesencja.

Jak zaaranżować salon w stylu industrialnym? O czym warto pamiętać?

Ściany, podłoga i okna – co wybrać?

Podstawowym elementem, który wyróżnia styl industrialny spośród innych aranżacji jest przestrzenność, minimalizm oraz swoboda. Elementy takie jak ściany, okna, drzwi czy podłogi bardzo często nawiązują do dawnych loftów czyli fabryk, dlatego też używa się w nim dekoracji takich jak ceglane płytki, tapety lub realistyczne mury czy betonowe stropy.

Oprawy okien oraz drzwi są bardzo często ciemne i grube, co dodaje całości dużej wyrazistości. Okna bardzo często są wysokie i występują w kształcie łuków, nie jest to jednak normą i zależy od rodzaju pomieszczenia. Salon urządzony w tym stylu powinien posiadać przynajmniej niektóre z tych elementów.

Styl industrialny – jak dobrać dodatki?

W przypadku stylu industrialnego warto postawić przede wszystkim na minimalizm i klasyczne rozwiązania. Salon zachowany w tej aranżacji powinien być umeblowany prosto i minimalistycznie. Dobrze jest dobrać krzesła, fotele, stoły czy kanapy w stonowanych barwach najlepiej bieli, brązie lub czerni. Warto zastosować też kontrasty w postaci najprostszych kolorów, aby wprowadzić do wnętrza ład i harmonię.

Pomieszczenie urządzone w stylu industrialnym nie musi posiadać wielu dekoracji, w zupełności wystarczy kilka obrazków lub skromne ozdoby na stoiku bądź półkach. Ważną kwestią jest natomiast oświetlenie, które powinno być wyraźne i mocne. Ponieważ wnętrze industrialne jest zazwyczaj dość ciemne z powodu barwy ścian, mebli a także minimalizmu, dobrze dobrana lampa doda przestrzeni świetlistości i jasności oraz ją ujednolici.

O różnych poradach dotyczących wystroju wnętrz przeczytasz również na blogu https://komfortowy.pl/.