choinka

Nowoczesna choinka – jak udekorować?

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia. W niektórych domach stoi już na początku grudnia. W innych jest przyozdabiana dopiero w Wigilię. Niezależnie od tego, kiedy bożonarodzeniowe drzewko stanie w naszym domu, musimy je jakoś ubrać. Poniżej podpowiadamy kilka możliwych sposób udekorowania choinki.

Bożonarodzeniowe drzewko w elegancki wnętrzu

Choinka jest nie tylko miejscem, gdzie znajdujemy prezenty od najbliższych, lecz także piękną świąteczną ozdobą. Musi więc pasować do stylu pomieszczenia, w którym się znajduje. Drzewko w eleganckim salonie powinno prezentować się z klasą. Możemy więc pokusić się o białe dekoracje na choince. Jest to też dość bezpieczne rozwiązanie, gdyż biel to uniwersalny kolor. Bombki czy inne ozdoby choinkowe w tym kolorze nie będą się gryzły z barwami znajdującymi się we wnętrzu.

Minimalistyczne wnętrze – jak ubrać choinkę?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się sporym minimalizmem. Jeśli więc postawiliśmy na taki styl w naszym domu, nasza choinka powinna się w ten trend wpisywać. Duża, kolorowa i mocno przyozdobiona choinka nie będzie pasować w minimalistycznym salonie. Musimy postawić na prostotę. W tym przypadku także sprawdzą się jednokolorowe ozdoby choinkowe. Mogą to być na przykład matowe bombki w kolorze czerwonym lub granatowym. Żeby delikatnie urozmaicić nasze drzewko, postawmy na te same ozdoby, ale w różnych rozmiarach.

Choinka w stylu skandynawskim – czyli jaka?

Styl skandynawski cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością. Nie ma się co dziwić. Jest bardzo prosty, a jednocześnie naturalny. Projektanci wykorzystują bowiem naturalne materiały. W związku z tym żywa choinka w takim pomieszczeniu to totalny „must have”. Najlepszym wyborem będzie taka znajdująca się w donicy. Sztuczne drzewko byłoby po prostu nie na miejscu w takim wnętrzu.

Ponadto ozdoby na nim także powinny być naturalne. Możemy powiesić na nim wysuszone plastry pomarańczy, laski cynamonu, ręcznie zdobione szyszki lub inne ekologiczne ozdoby, które możemy wykonać samodzielnie.