pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej – zrób to sam!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym większość gospodyń domowych wraz ze swoimi najbliższymi zabiera się do świątecznych porządków. Jest to także dobry czas na pranie tapicerki meblowej. Jak to zrobić? Dlaczego czyszczenie kanapy jest ważne? Na te pytanie odpowiemy poniżej.

Pranie tapicerki meblowej – dlaczego warto?

Na kanapie kurz zbiera się tak samo, jak na komodzie czy szafie. Może go nie widać, ale on i tak tam jest. Powinniśmy więc regularnie odkurzać naszą sofę oraz fotele. Ma to na celu utrzymanie naszego domu lub mieszkania w czystości. Szczególnie ważne jest to dla rodziców małych dzieci oraz posiadaczy czworonogów.
Ponadto wnętrze sofy, kanapy czy fotela jest siedliskiem różnego rodzaju alergenów. Przede wszystkim są to roztocza kurzu domowego. Jeśli używamy naszej rozkładanej kanapy również do codziennego spania, możemy być wręcz pewni, że żyją w nim roztocza. W związku z tym regularne pranie tapicerki meblowej jest niezwykle istotne również dla naszego zdrowia.

Czy odkurzenie kanapy wystarczy?

Chociaż regularne odkurzanie kanapy jest bardzo dobrym nawykiem, niestety to za mało. Żeby pozbyć się większości alergenów z tapicerowanych mebli, musimy się bardziej postarać. Jak więc powinno przebiegać samodzielne pranie tapicerki meblowej?
Po pierwsze musimy wybrać odpowiedni do materiału naszej sofy środek czyszczący. Źle dobrany preparat może bowiem zrobić więcej szkody niż pożytku. Następnym krokiem jest dokładne odkurzenie mebla. Musimy pozbyć się wszelkiego rodzaju piasku, okruchów, włosów czy sierści z wszystkich zakamarków. W momencie, gdy jesteśmy pewni, że nasza kanapa jest odkurzona, możemy zacząć pranie tapicerki meblowej. Robimy wszystko zgodnie z zaleceniami producenta środka czyszczącego. Nie chcemy przecież, żeby na naszej kanapie powstała nieestetyczna plama z preparatu lub wypalona przez niego dziura. W związku z tym ściśle trzymamy się instrukcji. Taki zabieg powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy w roku. W ten sposób zadbamy nie tylko o czystość naszych czterech kątów, lecz także o zdrowie swoje i naszej rodziny.