Najpopularniejsze rodzaje kwiatów doniczkowych

 

Rośliny doniczkowe cieszą się ogromną popularnością, co nie powinno dziwić – obecność zieleni i natury potrafi pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, a wiele roślin doniczkowych nie tylko jest w stanie nawilżyć, lecz nawet oczyścić powietrze. Bez względu na to, czy uprawa roślin doniczkowych jest dla Ciebie pasją, czy też unikatowym elementem wystroju wnętrza – przedstawimy najpopularniejsze i najmodniejsze rodzaje kwiatów doniczkowych, które mogą znaleźć swoje miejsce także i w Twoim domu.

Skrzydłokwiat.

Skrzydłokwiaty są stosunkowo proste w uprawie a do tego niezwykle wytrzymałe, dlatego są w stanie wybaczyć większość błędów popełnianych przez osoby, które wcześniej nie zajmowały się uprawą roślin doniczkowych. Skrzydłokwiaty wykazują właściwości oczyszczające powietrze, a przy tym – zachwycają swym wyglądem.

Storczyk.

Storczyki swą popularność zaczęły uzyskiwać dopiero niedawno, jest to najpewniej spowodowane tym, iż są to kwiaty nieco bardziej wymagające. Kwiaty storczyków są niezwykle urodziwe, a jeżeli zapewni jej się odpowiednie warunki i pielęgnację, mogą kwitnąć dosyć obficie.

Figowiec.

Figowce mogą rozrastać się do dosyć sporych rozmiarów, a na ich gałązkach zazwyczaj pojawia się dosyć dużo niewielkich listków o fantazyjnym kształcie i kolorze. Osoby, które postanowią wybrać właśnie tę roślinę, powinny mieć na uwadze fakt, iż należy jej zagospodarować odpowiednią ilość przestrzeni. Jeżeli chodzi o ich pielęgnację – należy zapewnić im odpowiednią wilgotność, w szczególności listków.