Jak prawidłowo zadbać o trawnik?

Trawnik jest niczym ubiór – powinien być więc schludny i zadbany, gdyż reprezentuje sam dom, jak i jego domowników. Tak jak nie wybieramy się nigdzie w brudnych i niepoprasowanych ubraniach, tak też nie powinniśmy pozostawiać trawnika samego sobie. Podpowiemy więc, jak prawidłowo zadbać o nasz trawnik, by ten budził zachwyt i stał się istną wizytówką domu.

Nie tylko koszenie.

Oczywiście, koszenie trawnika jest niezbędne, przede wszystkim po to, by móc regulować jego długość. Jednak prawidłowe dbanie o trawnik nie powinno ograniczać się jedynie do jego regularnego koszenia. Prawidłowa pielęgnacja trawnika jest również zależna od aktualnej pory, jesienią więc czeka nas zagrabianie ewentualnych liści. Niezbędne jest również regularne wyrywanie chwastów.

Podlewanie i nawożenie.

Regularne podlewanie trawnika jest szczególnie ważne w okresach przejściowej suszy. Jeżeli przez kilka dni nie doświadczyliśmy żadnych opadów deszczu, czym prędzej powinniśmy zabrać się za nawodnienie trawnika. Przyjmuje się, że trawnik powinien być podlewany co 3 dni, nie należy przy tym żałować wody. Nawożenie jest również całkowite niezbędne i powinno odbywać się przynajmniej kilka razy w roku. Do tego celu najlepiej sprawdzi się kompost, możemy jednak sięgnąć po nawozy dostępne w sklepach.