Drewniane palety – czyli kreatywne pomysły na ich wykorzystanie i zaoszczędzenie pieniędzy!

Drewniane palety są niepozornym, acz często wykorzystywanym materiałem – stosuje się je, między innymi, podczas przewozu różnego rodzaju towarów. Mało kto jednak mógłby wpaść na pomysł, że ich zastosowanie jest o wiele szersze – wystarczy jedynie odrobina kreatywności i cierpliwości, by za ich sprawą wykonać unikatowe i budżetowe meble do naszego ogrodu czy nawet mieszkania. Jak jednak jeszcze możemy wykorzystać drewniane palety?

Kwietniki.

Konstrukcja drewnianych palet sprawia, że idealnie sprawdzą się jako kwietniki na nasze rośliny. Tak naprawdę – nie będzie wymagać to od nas niemal żadnych przeróbek i użycia jakichkolwiek narzędzi. Takie palety wystarczy jedynie stabilnie zamontować na podłożu, a na deskach powiesić donice.

Łóżko.

Jeżeli już o meblach mowa, to drewniane palety sprawdzą się doskonale jako stelaż na budżetowe łóżko. Co równie ważne – w internecie natrafimy na ogromną ilość „tutoriali”, których pomysłodawcy poprowadzą nas niczym za rączkę, krok po kroku w procesie tworzenia łóżka.

Buda.

Drewniane palety mogą przysłużyć się nie tylko nam, lecz także naszemu czworonogowi. Z takich palet wykonamy budę o ciekawej konstrukcji – wystarczy jedynie w odpowiedni sposób przyciąć wszystkie palety i dopasować do siebie.

Meble ogrodowe.

Marzysz o pięknym i funkcjonalnym ogrodzie, ale brakuje Ci funduszy na zakup nowych mebli? Nic straconego – również i tutaj z pomocą przychodzą Ci drewniane palety, które możesz wykorzystać do stworzenia ławeczki, siedziska czy fotela.