Czarna armatura łazienkowa – jak wykorzystać jej potencjał

Elegancka, minimalistyczna i nowoczesna – tak w dużym skrócie może zostać opisana czarna armatura łazienkowa, która od kilku lat znajduje się w gorącej czołówce trendów. Jeśli więc podobne słowa przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz o wymarzonej łazience to warto rozważyć wykończenie jej czarnymi elementami. Ten kolor może początkowo onieśmielać, jednak ma wielki potencjał, dzięki któremu Twoje wnętrze będzie nie tylko modne, ale i funkcjonalne!

Do jakiego stylu pasuje czarna armatura łazienkowa?

Jeszcze kilka lat temu w większości łazienek królowała przede wszystkim chromowana armatura, którą można było spotkać w każdym mieszkaniu. Dzisiaj mamy o wiele większy wybór w tym zakresie, co pozwala na urządzanie łazienek w bardzo różnych klimatach. Czarna armatura łazienkowa i moda na nią rozpoczęła się tak naprawdę od wejścia w kanon trendów stylu loftowego. Charakteryzuje się on prostotą i surowością, łączy ze sobą metalowe, najczęściej czarne, elementy oraz drewniane dodatki i faktury. Sprawia to, że jeśli chcielibyśmy urządzić łazienkę w loftowym klimacie to czarna armatura łazienkowa jest absolutnym must-have w takim pomieszczeniu. Idealnie nada się do niego więc, np. bateria umywalkowa podtynkowa Vernis Blend 71576670 Hansgrohe. Elementy tego typu idealnie wpasowują się także w trendujący obecnie styl minimalistyczny. Proste formy i minimum kolorów to aspekty, jakimi charakteryzuje się ten styl, dlatego czarna armatura łazienkowa będzie pasować również do niego. Przykładem produktu, który świetnie odnajdzie się w minimalistycznej łazience jest bateria umywalkowa PI Czarna AREX.1214BL Excellent, która w wersji podtynkowej doskonale wpisuje się w koncepcję tego stylu. Czarne krany i inne dodatki będą stanowiły idealne uzupełnienie w skandynawskim klimacie, ponieważ ten kolor bardzo dobrze współgra z innymi bazowymi barwami w łazience rodem z Północy. Czarna bateria świetnie wygląda na tle leśnej zieleni czy płytek imitujących drewno, które są często stosowane, np. pod prysznicem. Popularnym wyborem do takich aranżacji stał się zestaw natryskowy podtynkowy Futuro 30 Czarny 65ZES30 Giulini Giovanni, który bardzo dobrze koresponduje z drewnopodobną ceramiką.

Czarna armatura łazienkowa – jak czyścić?

Kluczową kwestią jest tutaj przede wszystkim systematyczność. Warto wyznaczyć sobie, np. dwa dni w tygodniu, w które będziemy zajmować się czyszczeniem naszych baterii, pryszniców, itp. Nie będzie to czasochłonne i wymagające zajęcie, o ile będziemy dbać o pilnowanie naszego rozkładu. Czarna armatura łazienkowa wymaga takiej samej konsekwencji w dbaniu o jej czystość i konserwację, jak w przypadku innych kolorów. Dzięki jej regularnemu czyszczeniu zapobiegniemy nadmiernemu osadzaniu się brudu i kamienia, który (jeśli nikt nie zajmie się nimi przez dłuższy czas) zwykle bardzo trudno usunąć. Warto pamiętać także o tym, iż czarna armatura łazienkowa wymaga stosowania odpowiednich produktów. Przykładowo, powinniśmy zrezygnować z czyszczenia jej gąbkami z ostrą powłoką, która może zarysować baterię. Znacznie lepiej sprawdzi się w tym przypadku zwykła ściereczka – zadziała równie dobrze, a przy okazji oszczędzi zewnętrzną warstwę naszej armatury.