Jakie szkodniki są zagrożeniem dla Twojego ogrodu?

Uprawa roślin to proces żmudny, czasochłonny i wymagający od nas pewnej dawki poświęcenia. Nic więc dziwnego, że na widok zniszczonych plonów możemy doznać białej gorączki. Pojawia się więc pytanie – kto jest za to wszystko odpowiedzialny? Przedstawimy najpopularniejsze szkodniki, jakie najprawdopodobniej spotkasz w swoim ogrodzie.

Ślimaki.

Choć ślimaki nie osiągają zawrotnych prędkości, to tak pod względem wyrządzanych szkód w naszym ogrodzie bez żadnych wątpliwości można umieścić je na piedestale. Rośliny, które znajdują się w diecie ślimaków to między innymi kapusta, sałata, aksamitki czy nawet owoce, takie jak truskawki czy maliny.

Krety.

Krety to istna zmora wszystkich ogrodników, a ich obecność potrafi znieść sen z powiek. Co gorsza, także i prawo stoi po stronie kretów, gdyż są to zwierzęta znajdujące się pod częściową ochroną. O ile w ich diecie nie znajdziemy żadnych roślin uprawnych, tak w znaczącym stopniu potrafią zniszczyć estetykę ogrodu poprzez tworzenie licznych kopców czy podkopów.

Przyroda nie znosi próżni.

Całkowite wyeliminowanie szkodników z naszego ogrodu jest praktycznie niemożliwe. Pozbywając się jednego gatunku, na jego miejsce wkraczają dwa kolejne. Każda istota w przyrodzie pełni mniejszą, lub większą funkcję, o czym należy pamiętać.