Alternatywy dla tradycyjnej kosiarki

Jeżeli chcemy skosić trawę, najczęściej sięgamy po tradycyjną kosiarkę, czy to spalinową, czy też elektryczną. Nie zawsze jesteśmy jednak w stanie ich użyć, a spora część osób zwraca również uwagę na negatywne aspekty korzystania z tradycyjnych kosiarek. Najczęściej więc mowa o znacznym hałasie, który może być uciążliwy dla sąsiadów, czy też generowane przez kosiarkę spaliny – czym więc możemy zastąpić tradycyjną kosiarkę?

Z pomocą przychodzi technologia.

Roboty sprzątające stały się na tyle popularne, że przez wielu uważane są za obowiązkowe wyposażenie każdego domu. Nic więc dziwnego, że producenci tych urządzeń postanowili wykorzystać potencjał kryjący się w naszym ogrodzie – od lat na rynku dostępne są automatyczne roboty koszące. Tego rodzaju urządzenia zostaną przede wszystkim docenione przez wszystkich tych, którym zwyczajnie brakuje czasu, a nie ukrywajmy, że koszenie trawnika jest często procesem żmudnym i trudnym.

Kosy ręczne i spalinowe.

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najbardziej ekologiczne. Wszyscy ci, którzy pragną zadbać o dobro planety, mogą pokusić się o skorzystanie z tradycyjnej kosy. Nie ukrywajmy jednak, że ręczne koszenie wymagać będzie od nas o wiele większej ilości czasu, jak i pewnej kondycji fizycznej. Jeżeli jednak nie w smak nam wymachiwanie kosą przez długie godziny, możemy postawić na jej elektryczny lub spalinowy zamiennik.