Zlewy czarne – czy są praktyczne i jak o nie dbać?

Coraz więcej osób urządzając swoje kuchnie, decyduje się na zlewy granitowe w czarnym kolorze. Jest to niewątpliwie bardzo modne wyposażenie tego pomieszczenia, ale czy praktyczne i faktycznie warte uwagi? Należałoby dobrze przeanalizować temat.

Zlewozmywaki granitowe – zalety

Zlewy czarne zyskują coraz większą popularność. Zapewne to z powodu zalet, których mają wiele. Zlewozmywaki granitowe są przede wszystkim bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania. W związku z tym nie sposób uszkodzić ich ani ostrym narzędziem, ani też ciężkim przedmiotem. Powierzchni zlewozmywaka granitowego niestraszne są również niskie oraz wysokie temperatury. Jest po prostu odporny na uszkodzenia mechaniczne. Można go bez problemu myć różnego rodzaju środkami czyszczącymi, to też nie ma żadnego wpływu na stan i dalszą jego użyteczność. Czarny zlew ma jeszcze inną zaletę. Świetnie dopasowuje się praktycznie do każdego wystroju kuchni. Można więc śmiało montować go w nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni. Zlewozmywak w kolorze czarnym doskonale pasuje do mebli wykonanych z drewna naturalnego, a także wykończonych okleiną. Zlewozmywak granitowy jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy tak naprawdę po każdym użyciu jedynie przemyć go gąbką z odrobiną płynu do naczyń, dokładnie spłukać, po czym wytrzeć do sucha. Warto jednocześnie podkreślić, że w sprzedaży są zlewozmywaki z granitu, które są dodatkowo pokryte specjalną powłoką antybakteryjną. To zwiększa poziom higieny. Poza tym wszystkim czarne zlewozmywaki granitowe oczywiście świetnie się prezentują. Są więc funkcjonalne, wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie.

Jak dbać o zlew granitowy czarny?

W zasadzie o pielęgnacji zlewozmywaka granitowego była już mowa powyżej, choć w wielkim skrócie. Warto więc nieco rozszerzyć tę myś i wyjawić, że ogólnie rzecz ujmując, zlewu granitowego nie trzeba jakoś specjalnie czyścić. Utrzymanie go w czystości przychodzi z ogromną łatwością. Jeżeli będzie on czyszczony na bieżąco, faktycznie wystarczy jedynie ciepła woda i płyn do naczyń. Wiadomo natomiast, że im bardziej jest zaniedbywany, tym intensywniejszego czyszczenia wymaga. Na przykład z biegiem czasu na jego powierzchni może pojawić się osad z kamienia. Zlewy czarne zanieczyszczone kamieniem najlepiej czyścić wodą z octem w proporcjach 1:1. Tak przygotowaną miksturą należy przemyć zlew albo spryskać nią go i odczekać chwilę. Kamień zwykle znika w mgnieniu oka. Poza tym w sprzedaży dostępne są różne środki, które świetnie sprawdzają się w czyszczeniu zlewozmywaków wykonanych właśnie z tego materiału.

Zlewozmywak granitowy – jakie są, jaki wybrać?

Już od razu można podkreślić, że wybór zlewozmywaków granitowych w czarnym kolorze jest ogromny. Dlatego wybierając się do sklepu, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czego się potrzebuje, co się lubi. Czarny zlewozmywak może być 1-komorowy, 2-komorowy, a nawet 1,5-komorowy. Wśród cieszących się popularnością znajduje się, chociażby zlew jednokomorowy z ociekaczem. Zlewy te są kwadratowe, prostokątne, a także okrągłe. Mogą być również mniejsze i większe. Ostateczny wybór zlewozmywaka powinien być podyktowany wymiarami szafki, stylem mebli i całej kuchni, a także indywidualnymi upodobaniami. Czarne zlewy kuchenne mają to coś w sobie, co sprawia, że stają się ozdobą samą w sobie. I dlatego świetnie sprawdzają się w aranżacji kuchni niemal w każdym stylu.

Wybierając zlew do mycia naczyń, dobrze jest poradzić się sprzedawcy. Na pewno ma większą wiedzę w danym temacie. Zna przede wszystkim towar, który oferuje. Będzie w stanie doradzić i podpowiedzieć, który zlewozmywak dobrze połączy się z drewnianym blatem, który dopasuje się do takich czy innych kolorów itd. Podpowie nawet, jakiej wielkości zlewozmywak wybrać dla rodziny o określonej liczbie osób.

Kupując zlewozmywak, nie ma sensu sugerować się ceną. Dużo ważniejsza jest marka, a najważniejsza jest jakość materiału użytego w produkcji. Zlewozmywaki mogą różnić się jakością. Dlatego należy dość mocno zwrócić na nią swoją uwagę. Dobrze jest też skoncentrować się na miejscu zakupu. Trzeba szukać sklepu, który ma wybór. Który oferuje zlewy najlepszej jakości, znanych marek. Za zlewem niewątpliwie warto rozejrzeć się w internecie.

Urządzając kuchnię w stylu nowoczesnym, w surowym stylu industrialnym lub też w innym, warto poważnie zastanowić się nad zlewozmywakiem w czarnym kolorze, granitowym. Niech i zlew będzie dekoracją tego pomieszczenia. Tym bardziej sprawdzi się w małej kuchni, w której nie ma zbyt dużo miejsca na dodatkowe elementy dekoracyjne. Wówczas zlewozmywak będzie pełnił wiele funkcji. Zlewozmywaki czarne granitowe są na tyle różnorodne, że każdy bez problemu znajdzie do swojego domu odpowiedni. Zawsze można też poradzić się sprzedawcy. A już na pewno warto poświęcić dłuższą chwilę i zasiąść przed komputerem, by prześledzić oferty kilku sklepów internetowych. To w tych sklepach wybór zlewozmywaków jest największy, a ceny bywają bardzo przystępne. Zresztą wystarczy to sprawdzić, by szybko się przekonać.