Co jest istotne po budowie domu?

Proces budowy domu wymaga nakładu czasu i środków finansowych. W tym wypadku zazwyczaj korzystamy z usług ekipy budowlanej, która zapewnia wysoką jakość i niezawodne działania. Podczas budowy domu i po budowie warto pamiętać o kilku kwestiach. Co jest godne uwagi? Z czym wiąże się odwodnienie domu? Jakie znaczenie ma podkład epoksydowy?

Odwodnienie domu

Odwodnienie domu jest niezbędne wtedy, gdy na danym terenie występuje wysoki poziom zwierciadła wody gruntowej. Poza tym, warto zastosować takie rozwiązanie na działce z niskim stopniem przepuszaczalności oraz gdy powierzchnia ma zostać pokryta materiałem wykończeniowym (uniemożliwiającym przenikanie wody o warstw gruntowych). Na czym polega proces odwodnienia domy z użyciem drenażu opaskowego? Drenaż opaskowy jest układem odwadniającym, który znajduje się pod powierzchnią terenu. Składa się z rur drenarskich, które mają za zadane zebra i odprowadzić wilgoć poza budynek. Plusem jest wyeliminowanie nadmiaru wilgoci, pochodzącej z gruntu.

Podkład epoksydowy – co to jest?

Podkład epoksydowy to środek jednoskładnikowy, który pozwala zabezpieczać różne powierzchnie metalowe. Nadaje się z powodzeniem do użycia na aluminium, blachę, stal ocynkowaną lub stare powłoki lakiernicze. Specjaliści zalecają, aby nie nakładać bezpośrednio środka na takie powierzchnie. Docenić warto właściwości antykorozyjne,, izolacyjne i dobrą przyczepność. Głównym składnikiem jest tutaj żywica epoksydowa. Podkład odznacza się dobrymi właściwościami barierowymi, dlatego w budownictwie cieszy się popularnością.

Lepik na zimno

Kolejnym pojęciem związanym z budową domu jest lepik na zimno. To produkt hydroizolacyjny, który ma wiele zastosowań. To także spoiwo, które pozwala kleić pokrycia dachowe, dzięki czemu prace budowlane przebiegają sprawnie i szybko. Co ciekawe, produkt na bazie asfaltu działa podobnie do kleju uniwersalnego. Najczęściej jest stosowany do napraw dekarskich. Na powierzchni tworzy masę, która odznacza się odpornością na działanie czynników zewnętrznych i wiąże się z podłożem bardzo szybko.

Lepik na zimno wykorzystamy w wielu pracach budowlanych. Służy przykładowo do klejenia materiałów na bazie bitumu, wykonywania napraw pokrycia dachowego z pap asfaltowych, czy też tworzenia hydroizolacji, chroniącej przed wilgocią.

Remont i budowa domu to działania, które wymagają stosowania nowoczesnych rozwiązań. Specjaliści sięgają po niezawodne materiały i produkty, które usprawniają prace na budowie. W efekcie można uzyskać pożądane efekty.