Poznaj 3 najbardziej interesujące style aranżacyjne

W dzisiejszych czasach możliwości dotyczące aranżowania wnętrz są wręcz nieograniczone.

Duża ilość stylów wnętrzarskich sprawia, że każda osoba znajdzie taki, które będzie odpowiadał jej gustom. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Styl industrialny – surowość i autentyczność

Styl industrialny stanowi nawiązanie do przemysłowej estetyki. W tego rodzaju aranżacjach dominują takie materiały jak drewno, metal, szkło lub cegła. W pomieszczeniach urządzanych w tym stylu można pozostawiać niewykończone ściany i nie trzeba zakrywać elementów instalacji rur lub klimatyzacji.

Styl industrialny oznacza otwarte przestrzenie z dużą ilością światła. W takich aranżacjach można stosować niepasujące do siebie elementy wyposażenia oraz minimalistyczne dodatki.

Tutaj znajdziesz artykuł o tym co dokładnie charakteryzuje styl industrialny.

Styl rustykalne – swojski i przytulny

Głównym założeniem stylu rustykalnego jest nawiązywanie do wiejskich motywów aranżacyjnych. Z tego powodu należy w nim stosować meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z drewna lub wikliny.

Wyposażenie w takich aranżacjach może być nadgryzione zębem czasu lub być wykonane w sposób to imitujący. W stylu rustykalnym dominują jasne kolory. Można w nim stosować takie dodatki jak ludowe wzory, gliniane dzbanki i inne ręcznie tworzone ozdoby.

Styl botaniczny – dżungla w domu

Jak sama nazwa wskazuje styl botaniczny sprawdzi się wśród osób kochających kwiaty. W tego typu aranżacjach należy postawić na dużą ilość roślin doniczkowych oraz dodatków o roślinnych motywach. W zależności od gustów mogą to być poduszki, zasłony, obrazy czy też tapety.

Ważne aby przedstawiały rośliny, dzięki czemu razem z prawdziwymi kwiatami stworzą niesamowity klimat rodem z dżungli. W stylu botanicznym stawia się na wyposażenia z drewna  oraz naturalne barwy sprzyjające relaksowi.