Dlaczego poziomowanie mebli jest tak istotne?

Mówiąc w dużym skrócie, jest to po prostu wyrównanie poziomu zarówno szafek stojących, jak i wiszących. Czynność ta jest niezbędna, ponieważ, dzięki niej zachowują one stabilność, a co za tym idzie prawidłowe funkcjonowanie. Wyobraźmy sobie bowiem, że nasza szafka kuchenna, w której trzymamy szklanki, wisi krzywo i przy lekkim dotknięciu buja się na boki.

Nie brzmi to zbyt bezpiecznie, prawda? Nie raz, nie dwa, zdarza się także, że niestety budynki mieszkalne nie mają prostej podłogi, a postawiony na niej kredens, chwieje się i nie stoi stabilnie, narażając stojący na nim wazon z kwiatami na przewrócenie się i potłuczenie. Dlatego, dobrze wykonane poziomowanie jest tak istotne. Innym ważnym czynnikiem, jest także, to, że dobrze wykonane poziomowanie mebli, korzystanie wpływa na pracę zawiasów, szuflad, carg, a nawet drzwi przesuwnych.

W jaki sposób poziomujemy meble?

Niektóre z dostępnych na rynku mebli, posiadają specjalnie regulowane nóżki, Dzięki nim, bez problemu i bardzo szybko wypoziomujemy meble. Jednak zdarza się, że nasze szafki, mogą nie posiadać tych nóżek. Do tego celu kupujemy wówczas specjalne stopki, które doskonale sprawdzą się także na nierównym podłożu.

Stopki, są to drobne elementy wykonane z tworzywa sztucznego, stali albo wykonane są z połączenia oby tych surowców. Na rynku dostępna jest szeroka gama stopek, które różnią się między sobą kształtem i kolorem, dzięki czemu możemy je dopasować zarówno, do ciężkich i masywnych szaf, ale także i do lekkiego, obrotowego krzesła stojącego w naszym biurze.

Więcej o meblach przeczytasz w portalu https://designerskie.pl/.