Jakie dodatki do sypialni wybrać?

Sypialnia to miejsce, które warto zaaranżować z myślą o spokoju i relaksie. Oprócz odpowiednio dobranych kolorów ścian, liczą się również dodatki. Jak wybrać idealne ozdoby do sypialni? Który styl może okazać się pod tym względem najlepszy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Idealne obrazy do sypialni – jak wybrać?

Na rynku istnieje całkiem spory wybór różnego rodzaju obrazów do sypialni. Ostateczny wybór zależy od tego, jaki styl sypialni przewidujesz. Coraz popularniejszy staje się ten nowoczesny, opierający się na minimalizmie i prostocie. W tym przypadku najczęściej pada na wybór jednego obrazu np. w stylu modernistycznym albo z geometrycznym motywem.

Minimalizm nie jest jednak jedynym słusznym stylem aranżacji sypialni. Wiele osób lubi otaczać się większą ilością przedmiotów. Dla przykładu, w stylu skandynawskim dominują różnego rodzaju dodatki, które wspierają atmosferę relaksu. Kolorowe koce, narzuty czy obrazy budują wyjątkowy klimat w takim wnętrzu.

Idealny obraz do sypialni może być jednym dużym egzemplarzem albo kilkoma mniejszymi. Wszystko zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujesz. Wybierając dekoracje ścienne do sypialni, warto też zwrócić uwagę na ogólną estetykę pomieszczenia.

W jasnym i stonowanym pokoju świetnie sprawdzą się kolorowe i przyciągające uwagę obrazy. Z kolei w przypadku kolorowych ścian, należy zachować większą rozważność, aby nie stworzyć efektu kiczu. Ostateczny wybór zależy jednak od Twojego gustu.

Modernizm – dlaczego warto postawić na taki styl?

Nowoczesna estetyka jest idealnym sposobem na twórcze uzupełnienie aranżacji. Modernizm jest dość wszechstronny, dlatego daje bardzo dużo możliwości. Dla przykładu, wnętrze w stylu skandynawskim można świetnie ożywić za pomocą obrazów modernistycznych, pełnych intensywnych barw. Podobny zabieg można zastosować w minimalistycznym wnętrzu albo w pomieszczeniu retro.

Modernistyczne dekoracje można również zastosować w przypadku kolorów obecnych na ścianach. Charakterystyczne meble  obecne w pokoju np. łóżko, komoda czy szafa będą wyglądać świetnie z czarno-białymi dziełami sztuki z nieoczywistym motywem. Uniwersalny charakter stylu modernistycznego sprawia, że każdy eksperymentator dobrego stylu znajdzie coś dla siebie.

Jeśli zależy Ci na wyjątkowym wykończeniu wnętrza, warto sięgnąć po dodatki w stylu modernizm. Ich oryginalność sprawia, że sypialnia nabiera zupełnie nowego wyrazu.