Jak ponownie wykorzystać starą cegłę?

Stare materiały budowlane najczęściej trafiają zwyczajnie na różnego rodzaju wysypiska, czy też gruzowiska. Nie inaczej jest z cegłami, które jednak można zaczynają wracać do łask, a wiele osób poszukuje tego materiału – gdyż odpowiednio dopasowana i wykorzystana może dawać niezwykle klimatyczny i przede wszystkim, unikalny efekt.

Nawierzchnie.

Cegłę wykorzystać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest właśnie utworzenie nawierzchni, a więc na przykład podjazdu pod dom czy ścieżki w ogrodzie. Taką cegłę można także użyć celem wykończenia nawierzchni naszego tarasu.

Ogrodzenie.

Cegły, jeżeli odpowiednio wykorzystane, mogą stanowić niezwykle wytrzymałą konstrukcję. Nic więc dziwnego, że popularne jest stosowanie cegły celem wybudowania ogrodzenia wokół naszego domu. Dodatkowym plusem jest niewątpliwie to, że cegła doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i z metalem – nie ma więc większych problemów przy wyborze płotu.

Ogród.

Ten materiał budowlany znajdzie także zastosowanie w przydomowym ogrodzie. Można z nich wykonać między innymi tak zwane rabaty – a więc wyznaczyć granicę trawnika czy prowadzonych upraw.