5 pomysłów na aranżację lustra w sypialni

Lustro ma wielką moc! Rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń. To idealny wybór nie tylko do łazienki czy przedpokoju, ale też do sypialni. Sprawdź nasze pomysły na sypialniane aranżacja luster. Przekonaj się, że lustrzane tafle dobrze prezentują się nie tylko na ścianach.

Duże lustra do sypialni na ścianę

Duże lustra do sypialni na ścianę lub lustro na całej ścianie to propozycja dla tych, którym zależy na maksymalnym optycznym powiększeniu małej sypialni. Możesz zdecydować się na zamówienie jednej tafli lustrzanej wykonanej na wymiar konkretnej ściany. Tańszym rozwiązaniem jest jednak przyklejenie na ścianie kilku czy kilkunastu elementów lustrzanych obok siebie. Jeśli sypialnia jest ciemna, lustra powinny pojawić się na ścianie naprzeciwko okna. Wtedy najlepiej będą odbijać promienie słoneczne padające z zewnątrz. Dodatkowo, odtwarzając widok za oknem, sprawią, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.

Meble sypialniane z lustrzanymi frontami

Kolejnym modnym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli sypialnianych z lustrzanymi frontami. To optymalne rozwiązanie, jeśli chcesz optycznie powiększyć sypialnię, ale nie masz dość miejsca, aby jedną całą ścianę pokryć taflami lustrzanymi. Zamiast tego możesz zdecydować się na wielkoformatową szafę z drzwiami lustrzanymi – przesuwnymi lub otwieranymi klasycznie, a więc z drzwiczkami rozwiernymi. Wolisz mniejsze meble sypialniane? Postaw na designerskie komody, konsolki lub szafki nocne o ciekawym kształcie i z okleiną lustrzaną.

Lustra do sypialni na sufit

Lustra do sypialni na ścianę czy lustrzane meble sypialniane to dla Ciebie za mało? Popularnym rozwiązaniem w sypialniach jest w ostatnich latach montaż lustra na suficie. Lustrzana tafla może pokrywać cały sufit, jeśli sypialnia jest mała. W przypadku dużych pomieszczeń zazwyczaj projektanci lokują lustro bezpośrednio nad łóżkiem. Ciekawie prezentują się tafle lustrzane nad łóżkiem ozdobione dookoła listwami sztukateryjnymi czy też podświetlone listwami LED-owymi. Taka aranżacja sypialni z lustrem z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylu glamour.

Lustrzana galeria na ścianie sypialni

Nie ma chyba bardziej klasycznego rozwiązania niż powieszenie lustra nad wezgłowiem łózka w sypialni. Jeśli lubisz styl tradycyjny, możesz zdecydować się na lustro w drewnianej ramie i o szerokości zbliżonej do szerokości łóżka. Prosto, stylowo i zawsze na czasie. Wolisz nieco mniej oczywiste aranżacje? Postaw na lustrzaną galerię nad łóżkiem. Możesz na ścianie, do której dostawiony jest zagłówek, powiesić różne lustra do sypialni o odmiennych kształtach, rozmiarach, a nawet wybarwieniach tafli! Im ich więcej, tym jaśniejsze i radośniejsze będzie wnętrze.

Toaletka z lustrem do sypialni

Inne meble sypialniane, które dobrze wyglądają z lustrem, to toaletki. Jeszcze kilkanaście lat temu uznawane za relikt przeszłości, dziś wracają do łask. W sypialniach o dużych rozmiarach są one już niemal obowiązkowym elementem wyposażenia. Jeśli chcesz stworzyć strefę z toaletką, możesz zdecydować się na mebel w całości, a więc z lustrem połączonym z blatem lub na konsolkę, nad którą powiesisz lustro do sypialni.

Chcesz kupić lustro do sypialni lub meble sypialnianie? Sprawdź naszą ofertę!