Inteligentny dom i piekarnik sterowany smartfonem? Sprawdź, jak to działa

We współczesnym świecie coraz więcej osób poszukuje wygodnych i innowacyjnych rozwiązań w swoim domu. To właśnie dlatego marka Samsung wprowadziła na rynek rozwiązanie, jakim jest inteligentny dom. Smart dom umożliwia kontrolę nad różnymi urządzeniami za pomocą smartfonu. Dzięki tak nowoczesnej technologii możesz cieszyć się nie tylko komfortem, ale również zmniejszyć zużycie energii czy zadbać o bezpieczeństwo bliskich. Warto wiedzieć, że marka Samsung w inteligentne technologie wyposaża również sprzęty AGD, jak chociażby piekarniki. Co może zaoferować Ci Samsung piekarnik SmartThings? Sprawdź.

Inteligentny dom – wszystkie urządzenia w zasięgu ręki

Zagłębiając się w tematykę SmartThings nietrudno się zgodzić, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla użytkownika. Jedną z najistotniejszych zalet jest zdecydowanie możliwość zdalnego sterowania sprzętami przy użyciu smartfonu. W ten sposób, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz kontrolować pracę klimatyzacji, wyłączyć światła w całym domu czy włączyć pralkę. Oprócz tego, inteligentny dom wraz z aplikacją SmartThings pozwalają na kontrolę zużycia energii, co może mieć wpływ na zmniejszenie rachunków za prąd oraz bardziej świadome korzystanie z określonych urządzeń.

Warto wspomnieć również o kwestii bezpieczeństwa. Dzięki aplikacji SmartThings* możesz otrzymywać powiadomienia na telefon w momencie gdy ktoś dzwoni do Twoich drzwi. To sprawia, że Ty i Twoi bliscy możecie poczuć się jeszcze bezpieczniej.

Inteligentny piekarnik – czego możesz się po nim spodziewać?

Piekarnik sterowany smartfonem to prawdziwa rewolucja w kuchni. Ile razy zdarzyło Ci się przegapić moment upieczenia ciasta i przypalić danie? Inteligentny piekarnik marki Samsung pomoże Ci zapobiec takiej sytuacji.

Czym jest inteligentny piekarnik? To urządzenie z wbudowanym modułem Wi-Fi, dzięki czemu możesz obsługiwać go przy pomocy aplikacji SmartThings na swoim telefonie. Niezależnie od tego, czy jesteś na zakupach spożywczych lub w pracy, możesz zdalnie włączyć inteligentny piekarnik i ustawić odpowiednią temperaturę oraz wybrać inne istotne parametry. W ten sposób Twoje danie będzie gotowe o czasie i idealnie upieczone.

Wykorzystując aplikację SmartThings, możesz nie tylko włączyć i wyłączyć piekarnik, ale również monitorować cały proces pieczenia lub zmieniać ustawienia pieczenia bezpośrednio na smartfonie. Jeśli inteligentny piekarnik Samsung jest dodatkowo wyposażony w wewnętrzną kamerę, jak w przypadku modelu NV7B6799JAK/U2, możesz łatwo sprawdzić czy potrawa jest upieczona, bez konieczności otwierania drzwi i dodatkowych strat energii.

Piekarnik sterowany smartfonem a oszczędność energii

Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że każdy z modeli piekarników sterowanych smartfonem, czyli NV75T8979RK/EO, NV7B6799JAK/U2 oraz NV7B6785KAK/U2, posiada efektywność energetyczną A+. Na uwagę zasługuje także tryb pieczenia Eco Termoobieg, który zużywa mniej mocy niż standardowy tryb Termoobieg, przez co umożliwia oszczędzanie energii.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konta Samsung Account.