Inteligentne rozwiązania Smart Home – z jakich warto korzystać?

Smart home to stosunkowo nowe pojęcie, za którym kryje się wszechstronna automatyka domowa, umożliwiająca sterowanie oraz zarządzanie większością domowych sprzętów i elementów wyposażenia. Choć jeszcze niedawno smart home kojarzyć się mógł jako coś, co zostało żywcem wyjęte z powieści science – fiction, obecnie jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz to większa ilość osób. Technologia smart pozwala nie tylko wnieść nasz codzienny komfort na wyższy poziom, lecz – przede wszystkim – poprawić ogólne bezpieczeństwo domowników. Na jakie technologie i inteligentne rozwiązania warto się zdecydować?

Oświetlenie.

Inteligentne oświetlenie, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie czy zwykłych gestów jest rozwiązaniem, które poprawia nasz komfort i bezpieczeństwo. Nie wstając z fotela, możemy dowolnie regulować natężenie oświetlenia czy jego barwę. Co równie ważne, a przy tym ciekawe – mamy możliwość włączenia go nawet wtedy, gdy przebywamy w zupełnie innym miejscu. Oświetlony dom i palące się w jego wnętrzu światła to jasny znak, że ktoś w nim zwyczajnie przebywa – a to powinno skutecznie zniechęcić niepożądanych gości od podjęcia się próby dostania do środka.

Gniazdka elektryczne.

Na kolejnym miejscu lądują gniazdka elektryczne, które pozwalają nie tylko kontrolować ogólny pobór prądu, lecz również odcinać zasilanie za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej. Najpewniej wszystkim nam przytrafiło się, że wychodząc z mieszkania do pracy lub uczelni mieliśmy ogromny mętlik w głowie, dotyczący tego, czy wyłączyliśmy dany sprzęt elektroniczny, taki jak piekarnik czy żelazko. Zamiast wracać się do domu i narażać się na spóźnienie, możemy to sprawdzić, korzystając z informacji, które dostarczają nam gniazdka elektryczne bezpośrednio do połączonej z nimi aplikacji.