Instalacja elektryczna, która nie popsuje efektu wizualnego we wnętrzu

Jeśli aktualnie budujesz dom, to musisz mieć świadomość, że przyjdzie taki moment, w którym będzie trzeba pogodzić rozwiązania konieczne i praktyczne z projektem wnętrza, o którym zawsze marzyłeś. Chcąc ukryć elementy instalacji elektrycznej, wybierz np. gniazdo meblowe wpuszczane  w blat. Dzięki temu swobodnie wykreujesz interesujące przestrzenie pełne piękna.

Elektryka na medal

Rozłożenie całej instalacji w domu nie jest tak proste, jak może się wydawać. Planując poszczególne punkty, musisz dobrze przemyśleć ich ilość oraz rozmieszczenie tak, by nie psuły efektu wizualnego. Dobrze w tej sytuacji sprawdzają się wspomniane już gniazda meblowe wpuszczane w bryłę komody, zabudowy na korytarzu czy szafki RTV. To o wiele estetyczniejsze rozwiązanie niż tradycyjne oprawki z daleka widoczne na ścianie. Na szczęście takie elementy wyposażenia nie są drogie i mają dosyć wszechstronne zastosowanie. Świetnie będą prezentować się w kuchni, łazience, salonie, biurze czy sypialni, ale tego typu produkty najlepiej sprawdzą się w przypadku wyposażenia robionego na zamówienie. Stolarz w tym przypadku może uwzględnić na etapie produkcji gniazdo meblowe wpuszczane w drewno lub płytę MDF. To rozwiązanie sprawi, że punkty do połączenia urządzeń rozplanujesz dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz, a nie tak, by nie było ich widać.

Gdzie kupić gniazda, które można ukryć w powierzchni mebli?

Szeroki wybór gniazd meblowych wpuszczanych w blat znajdziesz w sieci. Nie decyduj się jednak na pierwszy lepszy sklep online z elektryką i najtańsze produkty. W końcu nie chcesz wymieniać zepsutego elementu po miesiącu użytkowania, prawda? Dobrze poszukaj profesjonalnej hurtowni, która oferuje towar wysokiej jakości, a o samych gniazdach poczytaj w Internecie opinie innych klientów, którzy taki produkt już nabyli. To pozwoli Ci uniknąć niedopracowanych projektów przysparzających więcej problemów niż korzyści. Poza tym postaraj się dopasować gniazdo meblowe wpuszczane w bryłę do stylu oraz koloru drewna, forniru lub innego rodzaju okleiny. Taki zabieg sprawi, że całość zaprezentuje się znacznie efektowniej i nie będzie wyróżniać się na tle całego projektu. Pamiętaj też, że o tego typu punktach musisz powiadomić elektryka, który przygotuje stosowne wyjścia do podłączenia gniazda. 

Wszystkie branże związane z budownictwem oraz wykańczaniem wnętrz starają się nadążyć za oczekiwaniami coraz bardziej wymagających klientów. Gniazda meblowe wpuszczane w powierzchnię blatu są takim właśnie rozwiązaniem stworzonym z myślą o estetach, którzy funkcjonalność cenią w takim samym stopniu jak piękno.