W jaki sposób urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka?

Każdy nastolatek chciałby spędzać czas w przestrzeni, która nie tylko jest dla niego ciepła, przytulna, ale również funkcjonalna i rozrywkowa. Dlatego rodzice często mają dylemat w jaki sposób urządzić pokój nastolatka. O czym więc warto pamiętać podczas aranżacji pokoju młodzieżowego?

Pokój dopasowany do charakteru nastolatka

Przede wszystkim pokój dla nastolatka powinien łączyć kilka ważnych funkcji. Musi to być pomieszczenie, które będzie spełniało rolę sypialni i miejsca do wypoczynku, jak i miejsca do nauki, ale również rozrywki i spotkań ze znajomymi. Mając te powyższe czynniki na uwadze musimy wiedzieć, aby podczas aranżacji pokoju koniecznie wziąć zdanie dziecka pod uwagę. W ten sposób budujemy relację pomiędzy nastolatkiem a rodzicem. Musi ono także mieć wkład własny w projekt pokoju, w którym będzie spędzać mnóstwo czasu.

Młodzieżowy pokój – o czym pamiętać?

Aranżując pokój dla dziecka warto podzielić dostępne pomieszczenie na kilka stref. Kluczową strefą będzie strefa wypoczynkowa. Tutaj musi znaleźć się wygodne łóżko o szerokości minimum 90 cm. Ponadto obok łóżka powinna znaleźć się lampka nocna i to najlepiej z ruchomym ramieniem.

Kolejną strefą w pokoju nastolatka jest strefa do nauki. Podstawą jest kącik złożony z biurka lub blatu ściennego, a także wygodnego krzesła. Tutaj również nie można zapominać o dobrym oświetleniu tego miejsca.

Na sam koniec nie zapominajmy także o tym, że dziecko będzie chciało na pewno zapraszać do domu znajomych. Dlatego pokój powinien mieć także kilka dodatkowych miejsc siedzących dla towarzyszy. Tutaj można pomyśleć także o stylowym stoliku (o ile jest miejsce), a także o stylowych dodatkach, które dodadzą odpowiedniego klimatu całemu pomieszczeniu.