Dom do remontu czy lepiej zbudować nowy?

Zakup istniejącego domu jest opłacalny, jeśli remont kosztuje mniej niż koszt budowy lub zakupu nowego. Niestety trudno sobie wyobrazić całkowite wydatki w trakcie całej procedury zakupowej, które po kilku sezonach mogą nas po prostu przytłoczyć. Jest to szczególnie trudne dla tych, którzy mają niewielkie doświadczenie w branży budowlanej i kupują nieruchomość kierując się emocjami lub wyglądem zewnętrznym.

Na co uważać przy kupnie domu do remontu?

Nieszczerzy kupcy są gotowi na taką szansę i celowo ukrywają przed nami pewne kwestie. W efekcie zamiast kupować od razu nieruchomość, która wydaje się być w dobrym stanie, rozważ to z perspektywy profesjonalisty, który z pewnością szuka luki w całości, aby szybko określić, ile jest warta.

Zwykle często znajdują okazję do zakupu starej nieruchomości za pośrednictwem firmy zajmującej się nieruchomościami, reklam online lub wiadomości szeptanych. Zorganizujmy inspekcję domu, bez względu na źródło, i weźmy ze sobą film i notatnik. Przydadzą się później, kiedy zaczniemy upiększać wynajmowane nieruchomości lub odwrotnie, polować na niedoskonałości naszych wspomnień, których wcześniej być może nie widzieliśmy.

Podczas inspekcji domu spójrz na ściany zewnętrzne i wewnętrzne, aby sprawdzić, czy nie są uszkodzone lub czy nie mają widocznych śladów. Na co zwrócić uwagę? Konkretne wskazówki znajdziemy na blogu komfortowy.pl. Może to wskazywać, że podbudowy są zepsute lub mają okropny kształt. Jeśli zauważymy rozbieżności, krzywizny lub pęknięcia sufitu, fundament wieży może być w złym stanie. Niemożliwe byłoby nam samodzielne obliczenie czegokolwiek, dlatego zatrudnijmy wykwalifikowanego fachowca, jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup takiej nieruchomości.

Jak ocenić koszt remontu domu?

Jeśli chodzi o podłogi i sufity, musimy wiedzieć, z czego się składają, ponieważ od tego zależy ich wytrzymałość i jakość.

Po sprawdzeniu umiejętności technologicznych wieży i porównaniu oferty z innymi w okolicy, powinieneś zbliżać się do ostatecznego wyboru. Jeśli nadal masz w głowie kilka nieznanych zmiennych, spróbuj zatrudnić specjalistów, którzy zbadają konstrukcję budynku, stopień zawilgocenia lub wartość nieruchomości. Niestety są to zadania kosztowne, ale biorąc pod uwagę ewentualne koszty związane z naprawą ukrytych usterek, bezwzględnie warto się zastanowić.