W jakich pomieszczeniach sprawdzi się oświetlenie ścienne?

Wybierając oświetlenie do swojej aranżacji warto zwrócić uwagę na dodatkowe źródła światła w postaci oryginalnych lamp ściennych. Kinkiet, oprócz funkcjonalności, będzie również ciekawą dekoracją. Oświetlenie ścienne można uznać za jedną z ciekawszych form oświetlenia. Eleganckie wiszące kinkiety kryształowe, nadają się głównie do wnętrz urządzonych w stylu glamour. Tego typu oprawy wprowadzą do pomieszczenia odrobinę luksusu i elegancji. Proste metalowe lampy ścienne z drewnianymi elementami odnajdą się w aranżacjach loftowych i skandynawskich. W nowoczesnych natomiast będzie dobrze wyglądać lampa ścienna w kolorach uniwersalnych jak czarny, biały, czy szary.

Przy zakupie oświetlenia ściennego warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji jeśli jest potrzebna. Ważne jest również, aby lampy były dostosowane do stylu pomieszczenia  i pozostałych lamp, np. sufitowych, czy stojących.

Kinkiety w sypialni?

Lampa ścienna to niezbędny element pełnej aranżacji pomieszczenia. Jest to ciekawy zamiennik klasycznych lampek nocnych w momencie, gdy w pokoju nie ma miejsce na stoliki nocne. Zawieszenie ich na ścianie oszczędza miejsce w małych pomieszczeniach. Natomiast jeśli szafki nocne znajdują się w pokoju, to można zyskać więcej miejsca na ich blacie. Lampa ścienna z możliwością regulacji  to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Pozwala na ustawienie źródła światła w konkretnym kierunku podczas czytania, czy nauki. Jest to niezwykle funkcjonalna opcja dla wielu aranżacji sypialni niezależnie od stylu w jakim są zaaranżowane. Odpowiedni dobór klosza również jest bardzo ważny. W zależności od wymagań oraz rozmiaru pokoju powinien przepuszczać więcej światła lub mniej.

Lampa ścienna – zalety

Do zalet oświetlenia ściennego na pewno można zaliczyć to, że zajmują mało miejsca. Oszczędza to miejsce na komodach, stolikach, czy szafkach nocnych. Zadaniem kinkietu jest również podkreślenie określonej części pomieszczenia. Za ich pomocą można zaakcentować niektóre z ważnych elementów w mieszkaniu, np. zdjęcia lub rzeźby. Kinkiety ocieplają pomieszczenie i tworzą relaksującą atmosferę. Kiedy główne światło jest wyłączone, a włączone oświetlenie ścienne, można uzyskać przytulny klimat.

Zaletą takich lamp jest ich funkcjonalność. Mogą być stosowane w sypialni, salonie, jadalni i korytarzu. Ze względu na dużą różnorodność, kinkiety ścienne można dobierać w oparciu o kierunek światła, które emitują. Wiele z nich jest również regulowanych co przydaje się w sypialniach.