Przedmioty codziennego użytku

Przedmioty codziennego użytku i ich ukryte funkcje

Zdarza się, że na co dzień używamy jakichś przedmiotów, nie znając do końca ich wszystkich funkcji. Na przykład wiele osób myśli, że dziura w uchwycie patelni służy do jej wieszania, a wcale nie po to ona jest. Od dzisiaj przedmioty codziennego użytku nie będą miały przed Wami tajemnic.

Przedmioty codziennego użytku – kubki, garnki i patelnie

W naszej kuchni znajdziemy przedmioty codziennego użytku, które mogą skrywać przed nami swoje ukryte funkcje. Zacznijmy od kubków i rowków na ich spodach. Zapewne zauważyliście je nie raz i zastanawialiście się, do czego służą. Odpowiedź jest bardzo prosta. Rowek na spodzie kubka ma ułatwić spływanie wody, która się tam gromadzi w trakcie mycia kubków w zmywarce. Jeśli kubek nie posiada takiego udogodnienia, to na pewno podczas wyjmowania go ze zmywarki, znajdziemy na nim resztki wody.

Innymi przedmiotami używanymi przez nas na co dzień są garnki i patelnie. Pewnie zauważyliście, że w ich uchwytach często wydrążone są dziury. Za ich pomocą możemy je oczywiście powiesić, jednak nie taką mają funkcję pełnić te otwory. Dziury w uchwytach mają za zadanie przytrzymać nam łyżkę podczas gotowania.

Ukryte funkcje przedmiotów – długopisy i ubrania!

Dziurki znajdziemy nie tylko w garnkach i patelniach. Są one równie popularne w zatyczce od długopisu. Do czego służą? Pewnie jak większość ludzi myśleliście, że ich zadaniem jest ochrona tuszu. Nic bardziej mylnego. Zadanie dziurek w zatyczce od długopisu jest zdecydowanie bardziej odpowiedzialne. Mają one zapobiec uduszeniu się w razie połknięcia zatyczki. Dziurki zapewniają bowiem przepływ powietrza i minimalizują ryzyko uduszenia się zatyczką.

Przedmioty codziennego użytku to także nasze ubrania. Najpopularniejszymi na świecie spodniami są jeansy. Wiele osób zastanawia się, po co na rogach kieszeni umieszczane są malutkie guziczki. Część z nas myśli pewnie, że to swego rodzaju ozdoby. Jednak prawda jest zupełnie inne. W ty miejscu bowiem jeansowe spodnie są najbardziej narażone na rozerwanie. Mini guziczki mają zatem zapobiec zniszczeniu naszych ulubionych spodni. Dzięki nim nasze jeansy utrzymują swój pierwotny kształt zdecydowanie dłużej.

Sprawdź również: https://gemini.pl/kategoria/dom-i-zywnosc/akcesoria-kuchenne.

1 komentarz

  1. Nie miałam pojęcia, że otwór w uchwycie do garnków służy do utrzymywania łyżki. Muszę to wypróbować!

Komentarze wyłączone.