Podnośniki Aventos – akcesoria, które warto wdrożyć w swojej kuchni

Planujesz remont kuchni a przy okazji wymianę szafek na takie, które z jednej strony będą estetyczne, z drugiej zapewnią wygodny dostęp do ich zawartości? Nie śledzisz jednak najnowszych trendów i rozwiązań, przez co nie wiesz, które z nich będą najlepsze dla Twojej przestrzeni. Chcesz po prostu, aby Twoja kuchnia była funkcjonalna i wygodna dla domowników. W poniższym tekście opiszemy usprawnienie, które warto wdrożyć w swojej kuchni. Są to tzw. podnośniki Aventos. Sprawdźmy jakie rodzaje podnośników spotkamy na co dzień i czy podnośniki Aventos sprawdzą się tylko w kuchni. Miłej lektury.

Czym są podnośniki Aventos?

W największym uproszczeniu, podnośniki Aventos to systemy, które umożliwiają otwieranie i zamykanie górnych szafek za pomocą ruchu frontu. Podnośniki Aventos są produkowane przez firmę Blum, która jest liderem w branży okuć meblowych. Podnośniki te charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością i niezawodnością. Są dostosowane do różnych rozmiarów i ciężaru frontów, dzięki czemu można je zastosować w każdej kuchni. Do ich zalet możemy zaliczyć m.in. to, że są wyposażone w system cichego zamykania, który zapobiega uderzaniu frontów o korpus szafki. Dodatkowo podnośniki Aventos mają również ogranicznik kąta otwarcia, który pozwala na regulację zakresu ruchu frontu. System podnośników zastępuje z powodzeniem typowe drzwi w szafkach, nadając naszej kuchni nowoczesności.

Jakie rodzaje podnośników spotkamy na co dzień?

Dużą zaletą podnośnikówAventos jest ich wszechstronność, która sprawia, że możemy dopasować je w zależności od sposobu otwierania frontu. Najpopularniejsze ich typy to:

– Aventos HF (do frontów składanych)
– Aventos HS (do frontów uchylno-nachodzących)
– Aventos HL (do frontów nad korpusem)
– Aventos HK-S (do małych frontów uchylnych)
– Aventos HK-XS (do lekkich frontów uchylnych)
– Aventos HK-TOP (do frontów uchylnych)

Ostateczny wybór powinien być podyktowany naszymi potrzebami, jak również miejscem umieszczczenia szafki. Niektóre rozwiązania lepiej sprawdzą się przy mniejszych szafkach, inne w szafkach montowanych tuż pod sufitem.

Czy podnośniki Aventos sprawdzą się tylko w kuchni?

Być może duża część czytelników myśli sobie teraz, no dobrze, podnośniki Aventos to faktycznie ciekawe rozwiązanie. A gdyby tak przenieść je do innych pomieszczeń? Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość. Podnośniki to nie tylko akcesoria kuchenne. Można je zastosować z powodzeniem również w innych pomieszczeniach domu np. w salonie, sypialni, łazience czy piwnicy. Podnośniki Aventos sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy mieć łatwy dostęp do wysoko wiszących szafek i zwiększyć komfort użytkowania z mebli. Odpowiednio dobrane podnośniki nadadzą również nowoczesnego i eleganckiego wyglądu naszym frontom, które będą się otwierać i zamykać płynnie i cicho.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższym tekstem udało nam się zainteresować czytelników rozwiązaniem, którym są podnośniki Aventos. Z całą pewnością planując wymianę mebli w kuchni i nie tylko warto pomyśleć o tym, aby siegnąć po te dość proste, ale funkcjonalne akcesoria. Bardzo często jest tak, że nawet nie wiemy o istnieniu pewnych rozwiązań. Dopiero widząc je gdzieś np. u znajomych, dochodzimy do wniosku, że jest to coś bardzo użytecznego. Mnogość dostępnych rozwiązań producenta podnośników sprawia, że możemy dopasować je do niemalże każdej przestrzeni i wielkości szafek. Nagle może się okazać, że ciężkie szafki bez drzwi nabiorą lekkości i nowoczesności, co zmieni obraz naszej kuchni lub łazienki czego serdecznie wszystkim życzymy.