Podlewanie kwiatów podczas dłuższej nieobecności w domu

Coraz częściej sięgamy po różnego rodzaju rośliny i kwiaty doniczkowego, które nie tylko pełnią funkcję ozdobną, lecz wiele gatunków roślin wykazuje także pozytywne działanie na powietrze, oczyszczając je i nawilżając. Zdarza się jednak, że czasem jesteśmy zmuszeni wyjechać na wyjazd służbowy, lub zwyczajnie na zaplanowany urlop i odległe wakacje. Znajdujące się w naszym domu rośliny potrzebują regularnego podlewania, najczęściej więc zostawiamy klucze sąsiadom lub rodzinie z prośbą o opiekę nad roślinami. Nie zawsze jednak mamy pewność co do tego, czy dana osoba wywiąże się ze swojej obietnicy należycie – pozostawianie kluczy sąsiadom również budzić może wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Jak więc możemy zadbać o rośliny, nie korzystając przy tym z pomocy osób postronnych?

Specjalne doniczki.

Jeżeli często wyjeżdżamy lub mamy tendencję do zapominania o niektórych obowiązkach, warto skorzystać z pewnych urządzeń i rozwiązań, które wypełnią je za nas. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doniczek samo podlewających, które wymagają od nas jedynie regularnego wypełniania ich wodą.

Wanna z wodą.

Prostym, acz skutecznym rozwiązaniem będzie przeniesienie wszystkich roślin do wanny, w której znajduje się około 1 cm wody. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre rośliny zwyczajnie nie potrzebują stałego dostępu do wody, a jej nadmiar może im zaszkodzić.

Kule nawadniające.

Kwestie dotyczące podlewania roślin podczas naszej nieobecności mogą zostać rozwiązane poprzez wyposażenie się w specjalne kule nawadniające. Takie kule posiadają zwężoną szyjkę, z której skrapla się woda bezpośrednio do doniczki z kwiatem.