Lodówka duża z kostkarką i jej zalety

Lodówka duża wyposażona w kostkarkę to doskonały pomysł, nie tylko w trakcie wakacyjnych upałów. To urządzenie, które przykuwa wzrok nie tylko ze względu na swoje gabaryty. W lodówce typu french door możemy przechowywać naprawdę spore ilości żywności i co bardzo ważne, w odpowiednich warunkach, dzięki którym potrawy znacznie dłużej zachowają swoją świeżość. Stąd jeśli posiadasz przestronną kuchnię, warto rozważyć zakup lodówki z kostkarką do lodu. Dowiedz się, czego jeszcze możesz oczekiwać od takiego urządzenia.

Lodówka duża a wymiary kuchni

Lodówka duża, french door, a może jednak jednodrzwiowa? To z pewnością bardzo częsty dylemat, kiedy urządzamy swoją kuchnię w nowym domu lub planujemy gruntowny remont i zmiany. Podjęcie odpowiedniej decyzji jest tutaj bardzo ważne, gdyż obecność każdego sprzętu w kuchni powinna być dobrze przemyślana. W końcu od konkretnych urządzeń zależy to, czy będziemy w stanie komfortowo przechowywać i przygotowywać potrawy.

Przyjęło się, że lodówka french door lub lodówka multidoor z kostkarką to słuszny wybór w przypadku dużych kuchni. A co z mniejszym metrażem? Faktycznie, w przestronnej kuchni o dużej powierzchni nie będziemy mieć problemów z umieszczeniem dużego sprzętu. Jednak jeżeli mamy małą kuchnię, a marzy nam się lodówka duża, być może rozwiązaniem będzie rezygnacja z ekstra szafki. Pamiętajmy, że lodówka french door, jak i multidoor,  mogą być pomocne w przechowywaniu niektórych produktów.

Lodówka z kostkarką do lodu

Kiedy rozważamy zakup lodówki o większych gabarytach, warto zastanowić się nad wyborem modelu wyposażonego w kostkarkę. Niektóre warianty od marki Samsung posiadają podajnik z lodem na drzwiach lodówki co sprawia, że posiadamy do niego stały dostęp. Warto pamiętać, że jest to idealne rozwiązanie nie tylko latem. Zimne napoje świetnie orzeźwiają nie tylko w upalne dni!

Lodówka duża – o czym pamiętać przy wyborze?

Kiedy rozważamy zakup dużej lodówki, musimy pamiętać, by zwrócić uwagę na jej dokładne wymiary. Tak jak wspomnieliśmy, lodówka duża może zmieścić się w małej kuchni, ale musimy mieć pewność, że jej rozmiary to umożliwią.

Ciekawym wyborem okażą się nowoczesne lodówki dostępne w ofercie marki Samsung, która stawia na łączenie modnego designu z wysoką funkcjonalnością i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Idealnym przykładem będzie No Frost. To technologia, która zapobiega powstawaniu szronu i oblodzenia wewnątrz lodówki i tym samym wpływa korzystnie na zużycie energii*. Warto podkreślić, że najchętniej wybierane lodówki, to właśnie lodówki marki Samsung**.

Czy lodówka duża może być energooszczędna? To częste pytanie, które pada z ust osób rozważających zakup większego modelu. Tutaj również warto podkreślić, że marka Samsung posiada w ofercie lodówki wyposażone w tryb AI Energy mode, który pozwala zoptymalizować pracę urządzenia do tego stopnia, aby zużywało nawet do 15%** mniej energii! Dzięki modułowi Wi-Fi SmartThings Energy możemy kontrolować swoje urządzenie z poziomu własnego smartfona.

* Technologia No Frost firmy Samsung utrzymuje stałą temperaturę, dzięki czemu ścianki urządzenia nie pokrywają się szronem i lodem. Ponadto szybciej chłodzi, zwiększa wytrzymałość systemu i pozwala uniknąć marnowania energii na rozmrażanie. Na podstawie porównania nie wyposażonej w technologię No Frost lodówki Samsung RL39THCTS i posiadającego to rozwiązanie modelu RB31FERNCWW. Rezultaty mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania przez konsumenta.

** W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

*** Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń. ** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.