Lampy kuliste – trend, na który wciąż warto stawiać

Kuliste lampy, okrągłe i mleczne klosze – to im dawaliśmy szansę w domowych wnętrzach, przede wszystkim w sezonach 2021-2022. Choć trend ten nie zdominował tegorocznych propozycji, to jednak wciąż warto na niego stawiać. W końcu 2023 przynosi nam propozycje geometrycznych konstrukcji, oświetlenia funkcjonalnego, ale i minimalistycznego, a kuliste kształty idealnie się wpisują w ten nurt. Do jakich wnętrz i przestrzeni pasuje kuliste oświetlenie? Na jakie efekty wizualne można liczyć, stawiając na okrągłe i mleczne klosze? Sprawdźmy!

Przytulna atmosfera i przyjemne światło

Kuliste lampy i okrągłe klosze przeszły prawdziwą rewolucję. Dziś wśród nich znajdujemy ogrom propozycji oświetleniowych, czego dowodem jest oferta ze strony https://azzardo.com.pl/. Do wyboru mamy zarówno klosze mleczne, jak i półprzezroczyste, a nawet całkowicie transparentne, które ukazują piękno efektownych, unikalnych w swoim wydaniu żarówek.

Światło przenikające przez mleczne, okrągłe klosze staje się subtelne, bardzo przyjazne, miłe dla oczu domowników i ich gości. Można więc liczyć na uzyskanie bardzo przytulnej atmosfery wnętrza czy przestrzeni, w której postawimy na tak skonstruowane oświetlenie.

Do tego ciepła barwa światła, uzupełnienie o inne produkty oświetleniowe, a także dobrze dopasowane dekoracje, i już można liczyć na wymarzony wystrój!

Oświetlenie dodatkowe i dekoracyjne

Z racji faktu, że światło zostaje delikatnie stłumione przez mleczne bądź półprzezroczyste klosze, jest to oświetlenie doskonale nadające się jako dodatkowe bądź dekoracyjne. Szczególnie w tej ostatniej roli sprawdza się wyśmienicie, bo przytulna atmosfera w połączeniu z minimalistycznymi i kształtnymi lampami potrafi odmienić każde wnętrze.

Dla takich lamp znajdziemy miejsce w kuchniach, jadalniach, salonach czy sypialniach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest dość dużo przestrzeni, by zainstalować pojedyncze lampy kule np. w rzędzie, a także obszerniejsze, bardziej rozbudowane lampy wiszące, które mają co najmniej kilka takich punktów świetlnych. Więcej inspiracji w tym temacie można poszukać na stronie http://www.bud-rem.com.pl/.

Co warto wiedzieć o kulistych lampach?

Z oświetlenia w formie kul zrezygnujmy w niewielkich i małych przestrzeniach, aby nie przeszkadzały w poruszaniu się domowników czy gości. Nie sprawdzą się one również w łazience, która jest bardzo wymagającym wnętrzem. Damy im za to szansę w praktycznie dowolnej aranżacji.

Ciekawie się prezentują we wnętrzach minimalistycznych, skandynawskich, vintage, glamour, a nawet industrialnych. W końcu nie musimy decydować się tylko na mleczne klosze. Poza tym do wyboru są połączenia różnych materiałów, chociażby metalowej podstawy w czarnym kolorze, ze złotymi detalami, które zwieńczone zostają właśnie kulistymi kloszami.

Jeśli liczymy na modne, funkcjonalne i ciekawe wnętrza postawmy na lampy kule. Spróbujmy dopasować je do wystroju danej przestrzeni, a z pewnością odwdzięczą się wyjątkowym urokiem.