Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim?

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim nie jest trudna. Wystarczy kierować się kilkoma zasadami dotyczącymi kolorów i tekstur, a jej wnętrze będzie zachwycać. Oprócz wykończenia ścian i mebli, trzeba zwrócić uwagę także na miejsce kąpieli oraz umywalkę. Marka Marmorin ma w swojej ofercie piękne elementy wyposażenia łazienki, które będą idealne do skandynawskiego wnętrza.

Łazienka w stylu skandynawskim – czyli jaka?

Łazienka w stylu skandynawskim jest jasna i urządzona z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Meble w takiej łazience są jasne – drewniane lub białe. Świetnie sprawdzają się w nich białe umywalki Marmorin, takie jak np. https://www.fajnalazienka.com/firm-pol-1243326808-MARMORIN.html, które mają proste kształty. Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą i minimalizmem, dlatego zbyt wymyślne formy nie będą do takiej łazienki pasować.

Ważne jest także miejsce zażywania kąpieli. W łazience w stylu skandynawskim raczej nie znajdziemy prysznica z brodzikiem. Najczęściej kabiny prysznicowe są rodzaju walk-in, w których odpływ znajduje się na podłodze. Wtedy warto wyłożyć ściany oraz podłogę w kabinie kafelkami, które imitują kamień. W skandynawskiej łazience może znaleźć się także wanna. Najlepiej sprawdzają się wanny wolnostojące Marmorin. Mają one różne kształty, dzięki czemu można dobrać wannę do umywalki, by tworzyły spójną całość.

O czym pamiętać, urządzając łazienkę w skandynawskim stylu?

W łazience urządzonej w skandynawskim stylu powinny znaleźć się minimalistyczne dodatki. Mogą to być pojemniki, np. na mydło w płynie oraz na szczoteczki do zębów. Warto, by były drewniane lub bambusowe. Będą wyglądać pięknie postawione na umywalce Marmorin, która posiada wbudowaną półką po obu stronach. Przy okazji na takiej umywalce jest sporo miejsca na potrzebne do higieny przedmioty i można na niej zachować porządek, którym charakteryzuje się minimalistyczny, skandynawski styl.

Ręczniki powinny być w neutralnych kolorach i pasować odcieniem do wnętrza. Jeśli płytki na ścianach i podłodze są w ciepłych kolorach, takie też ręczniki warto wybrać. Z chłodnymi odcieniami płytek lepiej będą współgrać szare ręczniki. Zamiast tradycyjnego wieszaka, dobrym pomysłem będzie drewniana drabinka, na której będzie można rozwiesić mokre ręczniki. Warto postawić ją jak najbliżej wanny Marmorin, by po kąpieli łatwo było wziąć potrzebne ręczniki. Taka drabinka sprawdzi się świetnie także na szlafroki. By pasowały do skandynawskiej aranżacji, warto dobrać ich odcienie do wnętrza. Dzięki temu nie będą zwracać na siebie uwagi, a cała łazienka będzie wyglądała na uporządkowaną.