Odpowiedni wybieg dla psa w ogrodzie

Wraz z nadejściem cieplejszych, wiosennych dni, coraz większą ilość czasu spędzamy na zewnątrz. Podobnie sprawa ma się z najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a więc psami, które towarzyszą nam na każdym kroku. Jeżeli jesteśmy właścicielami czworonoga, a na dodatek posiadamy również ogród – warto zadbać o to, by stał się on przestrzenią przyjazną, a co najważniejsze, bezpieczną dla psa.

Kwestia najważniejsza, a więc ogrodzenie.

Psy są niezwykle ciekawymi świata istotami – przebiegający za płotem kot lub inny pies może w łatwy sposób sprowokować naszego czworonoga do ucieczki z ogrodu i pogoni. Jeżeli więc chcemy stworzyć wybieg w naszym ogrodzie, konieczne jest jego odpowiednie ogrodzenie. W sytuacji, gdy nasz czworonóg poruszać się będzie po całym ogrodzie, należy ogrodzić całą przestrzeń. Wysokość takiego ogrodzenia jest w głównej mierze zależna od wielkości naszego psa, jak i jego zdolności atletycznych. Przyjmuje się, że ogrodzenie powinno mieć przynajmniej 1,5 metra wysokości – choć w przypadku bardziej skocznych psów, ogrodzenie nie powinno być niższe niż 2 metry. Jeżeli chodzi o rodzaj ogrodzenia – jest to zależne tylko i wyłącznie od naszych preferencji i gustu. Pamiętajmy również o tym, że jeżeli w naszym ogrodzie znajdować się będą kwiaty lub rośliny, je również warto ogrodzić.

Buda.

Miejsce, w którym pies będzie mógł spokojnie wypocząć, jest równie ważne, jak zapewnienie mu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wysokie temperatury mogą być skrajne niebezpieczne dla naszych czworonogów, taka buda powinna więc znajdować się w miejscu zadaszonym.